החל מ- 7.10.23 מאות אלפי חיילים, שוטרים ועובדי כוחות הביטחון וההצלה נמצאים בלחימה מתמשכת בגזרות השונות, במתכונת חירום עם חוויות קיצוניות של איום, אובדן, טראומה, שחיקה, מראות קשים, שינויים וחוסר וודאות.

טראומה משפיעה לא רק על מי שחשופים לה ישירות אלא גם על הסובבים אותם. אנשים השבים הביתה מן הקרב והזוועות חווים מעברים חדים ומטלטלים שמגבירים את תחושות ניתוק, בדידות, היעדרות רגשית, ריקנות, והתמודדויות וביטויי מצוקה שונים.

החזרה הביתה מביאה איתה אתגרים קשים של אובדן משמעות, קושי להבין את החיים שבחוץ, חוסר מענה מספק לטראומה, קושי לחזור לתפקד בחיים "הרגילים" כאשר המלחמה עדיין נמשכת וחוסר וודאות לגבי החזרה לשגרה.

במלחמה הנוכחית, בשל מאפייניה הייחודיים מובן לכל כי המונח ״סוף המלחמה״ או "היום שאחרי" הינם מופשטים ולא ברורים, ולכן יש לתת מענה אינטגרטיבי ומותאם לכלל האוכלוסייה הנמצאת בחזית המלחמה.

מטרות התוכנית

נורמליזציה של הקשיים במעבר ממיינדסט של לוחם למיינדסט של אזרח

ביסוס של וויסות גופני ורגשי

הקניית כלים להפחתה של תסימנים פוסט-טראומטיים

למידת אסטרטגיות לחיזוק החוסן

איתור משתתפים בעלי סיכון לפיתוח הפרעות פוסט-טראומטיות והפנייתם לגורמי טיפול

מה תקבלו בתכנית

סדנה חד יומית לאינטגרציה של חוויות הלחימה במעבר המורכב בין חירום לחזרה לשגרה/אזרחות.

שיח

שיחה העוסקת במעבר בין לחימה לשגרה של חזרה הביתה ולמקום העבודה תוך נורמליזציה של הקשיים ומתן כלים להחזרה והשתלבות.

גוף ונפש

סדנאות חוסן גוף-נפש – שילוב של כלים להתמודדות עם קשיים מורכבים של המעברים והגברת המודעות לתגובות ודפוסים פיזיים ומנטליים לאחר אירועים טראומטיים שיעזרו ליצור אינטגרציה של החוויות השונות.

רגיעה

סדנאות גוף-נפש ואקטיבציה גופניות - מתן כלים לשחרור מתחים ולרגיעה, באמצעות מגוון של שיטות כגון יוגה, סאונד הילינג, טיפול במגע ותרגילים לשחרור טראומה (TRE)

צוות מנהל

ד״ר אילנה קוורטין

מנכל״ית

ד”ר רוני ברגר

מנהל מקצועי

רן אורן

מנכ”ל עמותת פטריציו פאולטי

טל סטרלין הלפרין

מנהלת משאבי אנוש

סקיי ירדני

מנהל תחום טיפול

לי זיו

מנהלת קשרי משקיעים

//צוות מייעץ

פרופ’ מארק גלקופף, פרופ’ זהבה סולומון, פרופ’ רות פת- הורנצ’יק, ד”ר איל פרוכטר, ד”ר סטיבן א. הובפול, ד”ר טל בלבן- דותן, ד”ר יעל דניאלי

לפרטים נוספים מלאו את הטופס

ההגעה לחוות מרפא נבחנת כחלק מתהליך מובנה בארגון ולא עומדת בפני עצמה.בנוסף, מוצע למשתתפים בסדנאות בחוות מרפא ערבים קהילתיים קבועים בהם הם מוזמנים להגיע למרחב בטוח בטבע המרפא, בליווי טיפולי צמוד.